Štěňátka

Vrh A

Matka:   Debbie Brixie Škubánek,V1,VD2

Otec :    Gronn Harmony Dogiwogin 

             JCh, ChČr, ICh, KlubCh, KlubV
             
 

17.3. 

První týden

Dnes je nám 7 dní.Zatím ještě nevidíme,neslyšíme,ale maminku s mlíčkem najdeme všude.Přibíráme na váze a jsme spokojený štěňátka.Maminka se od nás nehne ani na krok,panička ji musí nutit aspoň na chvilku ven,ať se trochu protáhne a vyvenčí.Spokojeně rosteme a už se těšíme až uvidíme ten váš svět.

24.3

Druhý týden

Dnes jsme poprvé odčervovali.Postupně se otvírají očička.Štěňátka přibírají a rostou,už jsme museli měnit stužky.Bibinka se dobře stará,je to pečlivá maminka.

31.3

Třetí týden

To je velká změna,štěňátka už slyší,koukají a začínají baštit kuřecí masíčko s rýží,všem moc chutná,ale stále mají nejraději mlíčko od maminky.Zkoušejí vrčet,štěkat ale to se my, páníčci dost nasmějeme,takové malinké a ono to vrčí.Televize  u nás neběží,protože koukáme jak si hrají a vyvádějí.Museli jsme změnit stužky za obojky,tak rychle nabírají na váze.

 

7.4

Čtvrtý týden

Štěňátka jsou podruhé odčervena.Začínají baštit rozmočený granule a moc jim chutnají.Bibinka už kojí míň,rostou zoubky,tak už ji to bolí,ale je trpělivá.Už se nekolíbají,ale běhají,honí se a hrají.Denně chodí do venkovního výběhu,očuchávají travičku a hezky se vybobkují a pak doma spokojeně spinkají.Postupně objevují svět a moc se jim to líbí.

 

14.4

Pátý týden

Většina  štěňátek váží už přes 2 kg,rádi se mazlí a dovádějí,mají spoustu hraček,ale mazlení mají nejraději.Začínají baštit granule,zoubky už narostly,tak pěkně chroupou a moc jim chutná.

 

Šestý týden

21.4

Zítra čeká štěňátka tetování a očkování,na to se netěšíme,ale zvládneme to.Štěňátka chodí ven na zahradu poznávat svět a to pak zaměstnají celou naši rodinu.Jsou pěkně zvídaví a to pak máme co dělat,abychom je uhlídali.Hrají si,běhají,už ví,že se nejlépevybobkují venku,jsou to chytrá a krásná štěňátka.

 

 

19.5

Desátý týden

Poslední tři volná štěňátka:Anabel,Aischa a Armány.Rostou jako z vody,už váží skoro 6 kg.Hrají si a běhají po zahradě,učí se chodit na vodítku a poslouchat první povely.